Wieczorna lektura

Opowieść o Twoim życiu. O tym w jakim miejscu się znajdujesz obecnie, ale też o tym skąd przychodzisz. Jakie masz doświadczenia, co jest dla Ciebie ważne, co niewygodne. Możesz spodziewać się, że spytam co Cię do mnie sprowadziło.

Opowieść

Opowieść o Twoim życiu. O tym w jakim miejscu się znajdujesz obecnie, ale też o tym skąd przychodzisz. Jakie masz doświadczenia, co jest dla Ciebie ważne, co niewygodne. Możesz spodziewać się, że spytam co Cię do mnie sprowadziło. Może ktoś zasugerował Ci żebyś przyszedł/przyszła, może sam/sama stwierdziłeś/aś, że to ten moment. Jeśli tak, to dlaczego akurat ten? Ustalimy na jakich zasadach się spotykamy, jak często. Oczywiście będziemy się zastanawiać, jaki cel mają mieć nasze spotkania, jakiej zmiany potrzebujesz, ale tak powoli, bo nie zawsze wiadomo od razu.

Twoja Opowieść będzie się toczyć w tempie, które Ci odpowiada, bez pospieszania, bez nacisków – w końcu to Twoja historia. Jeśli nie chcesz czegoś powiedzieć to też jest okej. Nic na siłę, powolutku, mamy czas.

Jeśli martwisz się, że “coś się wyda” mogę Cię uspokoić – wszystko, co powiesz zostanie między nami. Jedyną sytuacją, kiedy nie dochowam tajemnicy, jest sytuacja zagrażająca życiu lub zdrowiu Twojemu lub innej osoby. Wszystko inne zostaje między nami.

Być może nie jestem pierwszą osobą, której zdecydowałeś/aś się Opowiedzieć. Być może reakcje na Twoją Historię nie były takie, jakie chciał(a)byś, żeby były. Tym bardziej cieszę się, że zostałam obdarzona Twoim zaufaniem. Wiedz, że Twoja Opowieść jest ważna i godna szacunku. Nie będę jej ani Ciebie oceniać, nie po to tu jestem. Jestem po to, aby poszukać z Tobą Twojej drogi. Nie dam Ci rad, nie powiem, co masz zrobić. Nie widzę takiej potrzeby, bo głęboko wierzę, że Ty wiesz to najlepiej. Po prostu jeszcze tego nie odkryłeś/aś.

Jeśli masz jakieś pytania, zadaj je śmiało. Bardzo ważne jest dla mnie, żeby nasza relacja była jasna i przejrzysta, żeby opierała się na szacunku i zaufaniu.